Abyste rozuměli, nemám na mysli hledání ztracené věci a její znovunalezení. I když i to je někdy potřeba. Například při znovunalezení sebejistoty, sebevědomí. Spíše jsem ale teď měla na mysli

velké objevy lidstva, které nás neustále ženou kupředu, fascinují nás, lákají, slouží nám a dokud si je nevysvětlíme, jeví se nám jako naprostý zázrak. Je to dobrodružné, přináší to změny a vždy něco nového. Změn je kolem nás plno a jsou velmi rychlé. Někdo se změn bojí, jiný ne.

Tak jako tak, náš svět se mění neustále. Svět stále běží, den a noc se opakuje a je tu další den a ten se neptá, jestli to chcete, nebo ne. Můžeme se tomu běhu světa a přírody pouze přizpůsobit. Ať tak či tak, změna je vývoj a jak se to říká? Kdo chvíli stál, stojí opodál. Stát je jako krok zpět ve srovnání s tím, že svět se vyvíjí a jde stále kupředu, ať chceme, nebo ne.

Pokud chcete jít vpřed a neustrnout, musíte se i vy vyvíjet a na sobě zapracovat.

Poznat sám sebe je pro vývoj důležité. Možná jste nechali sami před sebou i jinými mnohé skryté. Důvody mohou být různé. Strach, nevědomost, pohodlnost, lenost…

Dříve lidé umírali na banální zánět slepého střeva, protože oni, ani lékaři nevěděli, že vůbec nějaké slepé střevo máme. Nevěděli kde, ani co s ním.

Možná vás právě teď bolí duše, jste nespokojení, přešlapujete na místě a nevíte, co s tím a jak dál. Co vám chybí, schází, přebývá? Zvedněte závoj sami před sebou a podívejte se na to, co je ve vás.

Pokud se nechcete stát do budoucna pouze hledači vlastního ztraceného času, vydejte se i vy vstříc pokroku.

Jak? Krok po kroku. Vydejte se na tuto cestu společně s námi, víme, jak na to. Pomůžeme vám poznat sám sebe, naučit se nové poznatky a začít je aplikovat tak, jak to vyhovuje právě vám, vašemu tempu. Největší užitek to přinese právě vám.

LH

Od hledání k nálezu
Přesunout se na začátek